Nacházíte se zde: Úvod > Studentky a studenti, kteří se vrátili ze zahraničních pobytů a stáží, se podělili se spolužáky o své zážitky

Studentky a studenti, kteří se vrátili ze zahraničních pobytů a stáží, se podělili se spolužáky o své zážitky

Plánovaná akce (21.10.2019 - 31.10.2019)

Studentky a studenti, kteří se vrátili ze zahraničních pobytů a stáží, se podělili se spolužáky o své zážitky

Konkurzy pro uchazeče o další výjezdy budou konat ve dnech od 21. do 31. října

 

Deset zahraničních studijních pobytů a stáží, z nichž se nedávno vrátili, představili ve čtvrtek 10. října studenti a studentky ZSF JU svým spolužákům. Je to vždy ta nejlepší inspirace, jak mladé lidi, kteří mají chuť a čas vyjet do světa na zkušenou, motivovat a informovat o všem podstatném a zajímavém. Včetně rad, na co si dát pozor, co nepodcenit, co vyřídit včas a neodkládat i jak se sbalit, aby člověku nic podstatného nechybělo. A také jak si pobyt v cizině co nejvíc užít, aby přinesl obohacení profesní i osobnostní. „Je to šance získat nový pohled na věc a vidět svět a dění z jiné perspektivy. Pro rozvoj společnosti je důležité, aby se lidé potkávali – kdyby zůstali stát na místě, vývoj by se zastavil. Na cestách studenti poznají něco nového a budou otevřenější k vzájemnému porozumění,“ shrnul proděkan pro zahraniční vztahy ZSF JU prof. Dr.rer.nat. Friedo Zölzer, DSc., podle něhož je internacionalizace jedním z hlavních znaků univerzitního prostředí.

Prezentace, které byly oživené upřímným a spontánním vyprávěním, zavedly publikum do Polska a Rakouska i na stáže v Nepálu, v Thajsku, v Estonsku nebo v Lotyšsku. Naše fakulta má velmi hustou a dobře fungující síť kontaktů v zahraničí, které je škoda nevyužít – tato myšlenka při setkání se studenty, kteří v zahraničí pobývali, zaznívá vždycky. Kromě nových zkušeností i poznání sebe sama je samozřejmě velkým bonusem, že si studenti zdokonalí své znalosti cizího jazyka a poznají nové prostředí i lidi. Například Anežka Mrvíková (3. ročník RPB), která byla na studijním pobytu ve Vídni, dokonce vyzdvihla pozitiva toho, že jela sama: Byla otevřenější, přístupnější novým setkáním a měla dojem, že si ze studijního pobytu odvezla mnohem víc právě díky tomu, že se musela spolehnout jen sama na sebe.

Nejvzdálenější zemí, o které tentokrát byla řeč, se stal Nepál, kam se vypravily Klára Holkupová, Lucie Harazinová a Anna Šnokhausová (3VS). Dívky své případné nástupce mimo jiné upozornily, že v zahraničí na ně čeká spousta adrenalinových lákadel – například plavba kánoí po řece plné krokodýlů, vysokohorská turistika, paragliding, jízda na slonech atd., takže je třeba s tím počítat při sjednávání cestovního pojištění. Spoustu pozitivních dojmů si přivezli studenti také z Pobaltí, které dává šanci navštívit Estonsko, Litvu, Lotyšsko i Finsko. Kompletní seznam představených zemí a jmen studentů, kteří jsou i nadále ochotni poradit dalším zájemcům o stáže v konkrétních zemích, je v příloze této zprávy.

Tuto akci pořádá fakulta pravidelně, vždy s velmi atraktivním programem. „Rok od roku jsou prezentace lepší. Moc mě těší, že si je studenti vždy dobře připraví a rádi se s ostatními podělí o své zážitky,“ ocenila Ing. Jana Ředinová z Kanceláře pro zahraniční vztahy.

Právě nyní přichází aktuální období, kdy se o stáže mohou ucházet další zájemci.

Konkurzy se budou konat v těchto termínech:

  • pondělí 21/10/2019 od 8:30 hod - SP, SPV, RPB a RPN 
  • úterý 22/10/2019 od 8:30 hod - PA
  • úterý 22/10/2019 od 12:30 hod - VS a OSN
  • středa 23/10/2019 od 12:30 - FYZ
  • čtvrtek 24/10/2019 od 8:30 - RAD, CNP a OO    
  • čtvrtek 24/10/2019 od 12:30 - ZZ
  • čtvrtek 31/10/2019 od 8:30 - International Week of Social Work - pro studenty oborů SP, SPV, RPB, RPN
  • čtvrtek 31/10/2019 od 12:30 - NTE a ZL

Místo konání: Kancelář pro zahraniční vztahy - J. Boreckého 1167/27, druhé patro nové přístavby, č. dveří 088

Podmínky: Zájemci o zahraniční stáž, kteří mají ukončený alespoň 1 semestr studia, zašlou vyplněné přihlášky (formulář je k dispozici v příloze) emailem na zahr@zsf.jcu.cz  spolu se strukturovaným životopisem ve formátu EUROPASS (ve správné jazykové verzi) a motivačním dopisem (cca 150 slov) v anglickém či německém jazyce (dle destinace) nejpozději 2 dny před konáním konkurzu (email musí obsahovat jméno a příjmení zájemce, ročník a obor studia a o jakou stáž má zájem).  Více o požadavcích a průběhu konkurzu naleznete zde.

Na webových stránkách Kanceláře pro zahraniční vztahy ZSF JU je nyní aktualizovaná nabídka zahraničních studijních pobytů a stáží.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory