Nacházíte se zde: Úvod > Studenti OSNP dělají osvětu v první pomoci na ZŠ

Studenti OSNP dělají osvětu v první pomoci na ZŠ

Novinka (18.4.2018)

Studenti OSNP dělají osvětu v první pomoci na ZŠ

V úterý 10. 4. 2018 studenti 1. a 2. ročníku prezenční formy navazujícího magisterského studia oboru Ošetřovatelství připravili pro žáky 6. tříd ZŠ Pohůrecká Kurz první pomoci.

 

V rámci kurzu proškolili a instruovali žáky v základech poskytování první pomoci. Celá akce probíhala pod vedením Mgr. Ing. Renaty Švestkové, Ph.D. z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU.
Celkem bylo proškoleno 98 žáků, kteří si aktivně vyzkoušeli KPR (kardio-pulmonální resuscitaci). Zároveň si osvojili postup při přivolání RZP a ošetření drobných poranění. Úspěch sklidil i praktický nácvik zotavovací polohy. Celá problematika byla zaměřena na situace z běžného života a školního prostředí. Modelové situace, které měli žáci vyřešit, se týkaly například mdloby kamaráda, vdechnutí svačiny a následného dušení a epileptického záchvatu.
V závěru výukového kurzu následovala diskuze o získaných informacích a zpětná vazba. Žáci byli za aktivitu a prokázání znalostí odměněni osvědčením o absolvování kurzu první pomoci.
Tento kurz již probíhá 4. rokem a vedením ZŠ Pohůrecká je vždy vítán, uvedla Dr. Švestková.

Přiložené obrázky