Nacházíte se zde: Úvod > Studenti sociálních oborů pomáhali při sbírce Rolničkové dny, výtěžek stačí na nový mikrobus

Studenti sociálních oborů pomáhali při sbírce Rolničkové dny, výtěžek stačí na nový mikrobus

Novinka (21.5.2018)

Studenti sociálních oborů pomáhali při sbírce Rolničkové dny, výtěžek stačí na nový mikrobus

Poděkování za pomoc při organizaci 17. ročníku veřejné sbírky Rolničkové dny zaslala na ZSF JU vedoucí fundraisingu Diakonie Rolnička Ludmila Pokorná. Sbírka se konala ve dnech 20. - 27. dubna v 11 jihočeských městech. Celkový výtěžek z Jihočeského kraje je 192 059 Kč, díky čemuž si Rolnička na podzim bude moci pořídit nový mikrobus, který už nutně potřebovala.

Studenti naší fakulty se do sbírky zapojili v Českých Budějovicích. Tato spolupráce už má delší tradici, vždy ji organizovala nyní již bývalá studentka oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory a dobrovolnice Rolničky Lenka Maťhová. Tentokrát jí se sbírkou pomohli studenti Tereza Haškovcová, Roman Kouba, Markéta Rundová, Lenka Doulová, Jana Hoffmanová (Speciální pedagogika), Pavlína Fischerová (Sociální práce), Eliška Heráková a Markéta Hávová (Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory). V Českých Budějovicích bylo celkem vybráno 52 569 Kč, Vy sami jste do svých pokladniček vybrali 5 025 Kč. Byli jste skvělí, děkujeme za spolupráci a podporu. Bez ní by pro nás organizace sbírky byla mnohem obtížnější. Moc si toho vážíme,“ napsala na ZSF JU Ludmila Pokorná.

Rolnička vznikla v roce 1994 jako centrum pro 12 dětí ze Soběslavi a blízkého okolí. V současné době pomáhá téměř 120 dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu a kromě Soběslavi má svou pobočku v Táboře. Jejím cílem je poskytovat komplexní služby, které mohou klienty provázet od dětství až do důchodového věku.

Letos slaví Rolnička už 25. narozeniny a jako dárek k nim si přála nový mikrobus pro svou službu dopravy. „Aby byly naše služby dostupné všem, kdo je potřebují, provozujeme službu dopravy. Vlastníme čtyři mikrobusy, každý z nich najede denně více než 200 km při ranním a odpoledním svozu našich klientů. A právě velká vytíženost vozů je důvodem, proč jeden z vozů potřebujeme vyměnit. Díky letošnímu ročníku veřejné sbírky Rolničkové dny jsme získali necelou třetinu potřebné částky, která nám chyběla k tomu, abychom mikrobus mohli koupit,“ vysvětlila Ludmila Pokorná.

 

 

Přiložené obrázky