Nacházíte se zde: Úvod > Studenti ZSF JU mohou pomoci při Národní potravinové sbírce

Studenti ZSF JU mohou pomoci při Národní potravinové sbírce

Plánovaná akce (21.11.2015)

Studenti ZSF JU mohou pomoci při Národní potravinové sbírce

V sobotu 21. 11. se v hypermarketech koná akce, jejímž smyslem je získat potraviny pro lidi v nouzi

Studenti Zdravotně sociální fakulty JU v Českých Budějovicích se mohou zapojit do 3. ročníku akce s názvem Národní potravinová sbírka, která se uskuteční v  sobotu 21. listopadu od 8 do 20 hodin v celé ČR. V roli dobrovolníků pomohou studenti ve spolupráci s Městskou charitou v Českých Budějovicích pomoci při sběru potravin v hypermarketech Tesco, Kaufland, Penny, Albert a Makro.

Cílem je získat potraviny pro lidi v nouzi (osoby bez přístřeší, senioři, handicapovaní, matky s dětmi v azylových domech apod.) a upozornit veřejnost na problematiku chudoby v ČR. Během celého dne budou moci zákazníci vybraných hypermarketů darovat trvanlivé potraviny dle seznamu do košíků za pokladnami. Darované potraviny poté poslouží jako potravinová banka pro lidi v nouzi. Potraviny budou použity pro uživatele Městské charity České Budějovice. 

Náplní práce studenta/dobrovolníka bude: informovat zákazníky o konání sbírky (o co se jedná, komu je určena apod.), rozdávat informační letáky se seznamem potravin u vchodů do obchodů, vybírat potraviny od zákazníků do připravených nákupních vozíků, vybrané potraviny připravit na převoz do potravinových bank. 

Pro dobrovolníky bude v každém obchodě přichystáno drobné občerstvení a zázemí. Koordinátorkou této akce za ZSF JU je Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D., z katedry sociální práce. Zájemci o tuto akci se mohou do 30. října hlásit na její e-mail: dvoracko@zsf.jcu.cz.