Nacházíte se zde: Úvod > Studenti ZSF JU opět projevili velký zájem pomoci při akci Noc venku

Studenti ZSF JU opět projevili velký zájem pomoci při akci Noc venku

Plánovaná akce (19.11.2015)

Studenti ZSF JU opět projevili velký zájem pomoci při akci Noc venku

Dobrovolníci upozorňují na problematiku bezdomovectví a sbírají potraviny pro potřebné

Ve čtvrtek 19. 11. 2015 se na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích uskuteční již druhý ročník akce s názvem Noc venku. Jedná se o charitativní akci zaměřenou na podporu osob bez přístřeší a organizací, které jim pomáhají. Účelem je seznámit veřejnost s problematikou bezdomovectví, umožnit lidem vyzkoušet si, jaké to je spát venku, a zároveň získat prostředky, které budou použity na podporu osob bez přístřeší.

Tato akce se koná po celé republice v různých městech vždy v jeden konkrétní den. V Českých Budějovicích je pořádající organizací, tak jako v loňském roce, Terénní program a Dům sv. Pavla Městské charity České Budějovice, nově také ve spolupráci s o.s. Prevent. Do projektu jsou taktéž zapojeni studenti – dobrovolníci ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity.

Vstupné na akci jsou trvanlivé potraviny v minimální hodnotě 50 Kč (př. těstoviny, konzervy, instantní polévky, čaj, cukr). Potraviny budou následně využity pro osoby bez přístřeší jako výpomoc v zimním období. Akce je nízkonákladová, je postavena na bázi dobrovolnictví, finanční prostředky jsou vynaloženy pouze na samotný chod akce.

"Jsem moc ráda, že zájem studentů sociální práce ZSF JU o tuto akce je velký a převyšuje poptávku po tolik potřebných dobrovolnících. Do akce se loni zapojilo celkem 15 studentů Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity (z denní i kombinované formy studia), kteří pomáhali s organizací i s hladkým průběhem. Díky studentům/dobrovolníkům a lidem, kteří se na akci přišli podívat, se na vstupném vybralo 275 kusů trvanlivých potravin (těstoviny, čaj, konzervy, instantní polévky apod.). Potraviny posloužily uživatelům Terénního programu a Domu sv. Pavla jako potravinová banka na zimní období," uvedla koordinátorka akce za ZSF JU Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D. z katedry sociální práce.

Přiložené obrázky