Nacházíte se zde: Úvod > Studentky Ošetřovatelství seznámily děti ze základní školy se zásadami první pomoci

Studentky Ošetřovatelství seznámily děti ze základní školy se zásadami první pomoci

Novinka (12.3.2019)

Studentky Ošetřovatelství seznámily děti ze základní školy se zásadami první pomoci

Kurz první pomoci připravily studentky 1. ročníku magisterského studia oboru Ošetřovatelství pro žáky Soukromé základní školy a mateřské školy Viva Bambini v Českých Budějovicích. V pondělí 11. března proškolily a instruovaly žáky v základech poskytování první pomoci. Akci vedla Mgr. Ing. Renata Švestková, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU, která tento kurz pořádá již pátým rokem v rámci předmětu Sociální pedagogika, který vyučuje v oboru Ošetřovatelství.

Celkem studentky proškolily 32 žáků ve věku od 6 do 14 let, kteří si aktivně vyzkoušeli například KPR (kardio-pulmonální resuscitaci), postup při přivolání RZP a ošetření drobných poranění. Úspěch sklidily i simulační brýle, po jejichž nasazení děti mohly zažít pocit člověka, který je například pod vlivem tvrdých drog.   

V závěru výukového kurzu následovala diskuze o získaných informacích a zpětná vazba. Za aktivitu a prokázání znalostí dostali školáci osvědčení o absolvování kurzu první pomoci a drobné dárky. Studentky je zároveň pozvaly do dalšího ročníku Dětské univerzity ZSF JU. 

Přiložené obrázky