Nacházíte se zde: Úvod > Dobrovolníci potěšili lidi v nemocnici mikulášskou nadílkou

Dobrovolníci potěšili lidi v nemocnici mikulášskou nadílkou

Novinka (8.12.2015)

Dobrovolníci potěšili lidi v nemocnici mikulášskou nadílkou

Pacienti dostali přání k Vánocům, které studentky ZSF JU vlastnoručně vyrobily

Studentky ZSF JU dnes v rámci Dobrovolnického programu v českobudějovické nemocnici potěšily mikulášskou nadílkou pacienty na lůžkových odděleních a dalších místech. Postupně navštívily II. oddělení následné péče, Léčebnu tuberkulózy a respiračních onemocnění a onkologické oddělení, což jsou pravidelné cíle této výpravy vždy v období kolem svátku sv. Mikuláše. Letos poprvé se vydaly i na psychiatrické oddělení, které si jejich návštěvu přímo vyžádalo. „Každý rok jsme viděli, jak studenti s mikulášskou nadílkou chodí areálem nemocnice, proto jsme je oslovili, aby k nám přišli také. Je to samozřejmě vítané zpestření dne v nemocnici, ale pro nás i dobrá příležitost dát pacientům nové podněty a sledovat, jak se do této akce zapojí,“ vysvětlila staniční sestra psychiatrického oddělení Ester Chodurová.

Sedm studentek ZSF JU z oborů Všeobecná sestra, Sociální práce ve veřejné správě, Speciální pedagogika – vychovatelství a Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory se přestrojilo za anděly a čerty. Vedl je Mikuláš, který studuje českobudějovickou VOŠ automobilní a technickou. Nikdo z nich nelitoval, že této akci věnoval svůj čas a námahu, ostatně někteří z nich se účastnili i minulých ročníků. Zazpívali koledy a vánoční písně, popřáli všem hodně štěstí a brzké uzdravení, pacienti od nich dostali perníčky a ručně vyráběná vánoční přání „Vidíme, jak naše návštěva lidi těší, a jsme rádi, že jim můžeme zpestřit dlouhý den v nemocnici,“ shodli se.

Zdravotně sociální pracovnice Elena Červená označila Dobrovolnický program, jehož garantkou je PhDr. Lenka Maťhová z katedry sociální práce, za velmi záslužný. Bez mikulášské návštěvy si už ani neumí adventní období v nemocnici představit – odhadla, že tato tradice trvá asi patnáct let. „Jsou velmi empatičtí a milí, zkrátka mají cit pro situaci, v níž se tu lidé nacházejí,“ shrnula. Také její kolegyně Martina Eštoková tento Dobrovolnický program velmi ocenila, protože pokaždé přináší do areálu nemocnice oživení. „Už se těšíme, že k nám přijdou zase na Velikonoce,“ dodala.

Přiložené obrázky