Nacházíte se zde: Úvod > Studentská vědecká konference byla šancí vyzkoušet si prezentaci svých prvních vědeckých výsledků

Studentská vědecká konference byla šancí vyzkoušet si prezentaci svých prvních vědeckých výsledků

Plánovaná akce (22.11.2017)

Studentská vědecká konference byla šancí vyzkoušet si prezentaci svých prvních vědeckých výsledků

Studentská vědecká konference, jejíž čtvrtý ročník se konal ve středu na ZSF JU, byla důkazem, že akce tohoto typu jsou důležité a mají dobrou odezvu. Charakterizoval ji jak velký počet příspěvků, tak jejich rozmanitost, vysoká odborná úroveň i vhodně připravené prezentace. V programu bylo 19 inspirativních příspěvků z různých oborů, které souvisejí se zdravotně sociálním zaměřením naší fakulty. Letos konference přilákala do Českých Budějovic i účastníky z Prahy, Brna a dokonce i ze Slovenska, čímž se původně regionální setkání změnilo v akci mezinárodní.

Tato konference je určená pro studenty bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů, kteří zde nasbírají cenné zkušenosti, jak představit své projekty a myšlenky. Je to příležitost vyzkoušet si prezentaci svých prvních vědeckých výsledků, eventuálně vyslechnout prezentace svých spolužáků z různých stupňů studia, a připravit se tak například na vlastní obhajobu. Odborná komise, v níž zasedly prof. MUDr. Mária Kovářová, CSc., doc. PhDr. Sylva Bártlová, Ph.D., a doc. Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D., měla nakonec těžký úkol vybrat ty nejlepší. Vodítkem byla čtyři základní kritéria, jimž nakonec nejlépe vyhověly čtyři prezentace od pěti autorů, takže umístění všech bylo rovnocenné:

-        Ovlivnění čtení barevnými fóliemi (autorka Mgr. Zuzana Odvárková, Masarykova univerzita, Lékařská fakulta, Brno)

-        Význam validizovaných dotazníků PedsQL pro hodnocení kvality života u dětí a jejich rodin – (autorka Mgr. Ingrid Baloun, Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity, České Budějovice)

-        Význam a hodnocení slzného filmu v kontaktologii (autorka Bc. Alena Čermáková, Masarykova univerzita Lékařská fakulta, Brno)

-        Medzinárodné taktické cvičenie z pohľadu študenta-figuranta (autoři Michaela Černajová a Martin Mojčák, Prešovská univerzita, Fakulta zdravotníckych odborov, Prešov)

„Konference se velmi povedla, zaznělo zde mnoho nového a zajímavého pro odborníky z různých oblastí. Pro celou komisi bylo obtížné vybrat ty nejlepší z nejlepších, protože všichni jste dnes odvedli vynikající výkon. Věřím, že připomínky komise poslouží k tomu, abyste do budoucna část výzkumu nasměrovali správnou cestou a eventuálně prodiskutovali sporné oblasti,“ shrnula na závěr proděkanka pro vědu a výzkum doc. Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D.

Další příležitostí pro zájemce o vědu a výzkum bude SVOČ, do níž se mohou studenti hlásit už nyní, a to až do 28. února 2018. Ústní obhajoby prací se budou konat 25. dubna 2018.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory