Nacházíte se zde: Úvod > TOP Maturanti aneb KamNaVejšku.cz

TOP Maturanti aneb KamNaVejšku.cz

Novinka (5.11.2015)

TOP Maturanti aneb KamNaVejšku.cz

Zdravotně sociální fakulta JU má dvoustranu v interaktivní brožuře určené středoškolákům

Zdravotně sociální fakulta JU je poprvé ve své historii zastoupena v interaktivním grafickém průvodci pomaturitním studiem pro maturanty, který má název TOP Maturanti aneb KamNaVejšku.cz. Je určený pro zájemce o studium na vysoké škole a vznikl jako projekt studentů vysokých škol pro studenty středních škol. Velkou výhodou je, že projekt je napojený na hodnocení škol samotnými studenty (FakultaRoku.cz, ale také Střední a GymplRoku.cz). Studenti si mohou vyhledávat podle oborů studia, ale také podle klíčových slov. Brožura má celkem 237 stran, ZSF JU je na dvoustraně 94-95.

„Pro prezentaci touto formou jsme se rozhodli proto, že studenti jsou už zvyklí hledat si většinu informací na internetu, kde najdou vše potřebné rychle a přehledně,“ uvedla proděkanka Mgr. Ivana Chloubová. Dvoustrana o ZSF JU obsahuje to nejdůležitější o fakultě včetně seznamu oborů, přičemž velkou výhodou je, že zájemce se cestou jednoduchých odkazů snadno dostane na webové stránky fakulty i univerzity a najde si další podrobnosti. Tvůrci projektu uvedli, že loni návštěvnost těchto stránek od vydání minulého čísla přesáhla 190 tisíc návštěv. Projekt je rovněž napojený na mapu/databázi všech škol v ČR s názvem MapaŠkolství.cz.

Vedle ZSF JU jsou v její kategorii zastoupeny tyto školy: Univerzita obrany, Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, Fakulta zdravotnických studií UJEP Ústí nad Labem, Vysoká škola zdravotnická, o. p. s., Fakulta zdravotnických věd UP Olomouc, Fakulta zdravotnických studií ZČU Plzeň a Ústav zdravotnických studií TUL v Liberci. Prezentace ZSF JU je na rozdíl od řady dalších fakult již funkční.

 

Přiložené obrázky