Nacházíte se zde: Úvod > U příležitosti Národního týdne kojení radily v českobudějovické nemocnici i vyučující ze Zdravotně sociální fakulty JU

U příležitosti Národního týdne kojení radily v českobudějovické nemocnici i vyučující ze Zdravotně sociální fakulty JU

Plánovaná akce (17.9.2020)

U příležitosti Národního týdne kojení radily v českobudějovické nemocnici i vyučující ze Zdravotně sociální fakulty JU

Maminky, které už miminko mají, nebo je očekávají, ale také babičky přišly ve čtvrtek 17. září do terminálu českobudějovické nemocnice, kde se konala akce k Národnímu týdnu kojení. Využily možnosti prohlédnout si pomůcky ke kojení, získaly potřebné rady včetně informací o bance mateřského mléka a také si mohly vyzkoušet pomocí modelu novorozence správnou techniku kojení. Tradiční akci uspořádala českobudějovická nemocnice ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kterou zastupovaly Mgr. Alena Machová a Mgr. Michaela Abrmanová z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU. Reportáž z akce, která se koná pravidelně a mívá vždy ohlas, přinesl dnešní Deník.

Laktační poradna funguje při neonatologickém oddělení nemocnice, toto specializované poradenství nabízí také naše fakulta jako součást služeb Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU. Mezi nejčastější témata, která ženy potřebují probrat s velkou dávkou empatie a trpělivosti, patří pomoc při kojení, nácvik poloh při kojení a správné techniky přikládání, využití alternativních metod dokrmování, odsávání mateřského mléka a jeho skladování. Podrobnosti jsou v odkazu níže.