Nacházíte se zde: Úvod > V Centru fyzioterapie ZSF JU se konal seminář na téma „Seznámení se sonografií hybného systému“

V Centru fyzioterapie ZSF JU se konal seminář na téma „Seznámení se sonografií hybného systému“

Novinka (6.12.2019)

V Centru fyzioterapie ZSF JU se konal seminář na téma „Seznámení se sonografií hybného systému“

O prvním adventním víkendu se v Centru fyzioterapie ZSF JU uskutečnil praktický vzdělávací seminář na téma „Seznámení se sonografií hybného systému“. Akci zorganizoval Ústav fyzioterapie a vybraných medicínských oborů ZSF JU s Centrem fyzioterapie a zúčastnili se jí především odborní asistenti z řad interních i externích zaměstnanců. Odbornými lektory byli Mgr. Stanislav Machač, Ph.D., a jeho asistentka Mgr. Simona Kurková. „Doktor Machač se zabývá diagnostikou i výzkumem sonografie pro využití ve fyzioterapii i rehabilitační a fyzikální medicíně, proto byla akce cílená pro potřeby našeho oboru. Mohli jsme se tak i seznámit s potenciálem diagnostického ultrazvuku, který je již několik let součástí přístrojového vybavení Centra fyzioterapie ZSF JU," uvedla ředitelka Ústavu fyzioterapie a vybraných medicínských oborů MUDr. Mgr. Marcela Míková, Ph.D.

Dodala, že výuka byla nyní zaměřena především na zobrazení fyziologické anatomie struktur pohybového systému, proto se nabízí mnoho dalších možností k zorganizování rozšiřujících seminářů, cílených na časté patologie muskuloskeletálních struktur. „Abychom mohli naše praktické schopnosti kvalitně rozšířit a individuálně s nimi pracovat, byly na akci zapůjčeny sonografické přístroje firmy Alpinion," upřesnila. Akce se konala v nových prostorách Centra fyzioterapie ZSF, a to ve velké a nově vybavené tělocvičně vedle stávajících ordinací, kde mj. budou mít od letního semestru AR 2019/2020 praktickou výuku studenti oboru Fyzioterapie a budou zde také postupně rozšiřovány možnosti skupinových pohybových aktivit určených veřejnosti pod vedením fyzioterapeutů.

Přiložené obrázky