Nacházíte se zde: Úvod > V Klubu R51 o nabídce Centra prevence civilizačních chorob, zejména o kurzech zaměřených na kardio

V Klubu R51 o nabídce Centra prevence civilizačních chorob, zejména o kurzech zaměřených na kardio

Novinka (3.1.2018)

V Klubu R51 o nabídce Centra prevence civilizačních chorob, zejména o kurzech zaměřených na kardio

Hostem Klubu R51, který pravidelně každý měsíc pořádá organizace Ledax v českobudějovickém centru Riegrova, byla v úterý také Mgr. Lenka Šedová, Ph.D. V zaplněném sále představila Centrum prevence civilizačních chorob ZSF JU, nabídku jeho služeb i význam a metody prevence, na niž se soustředí. Zaměřila se především na poradenství týkající se pacientů s kardiovaskulárními chorobami. V centru prevence se loni už konaly dva takto zaměřené kurzy a další začnou v dohledné době. Zájemci se mohou zdarma zapojit do skupin, které se po dobu 12 týdnů scházejí jednou týdně. Pokud se někomu hodí jiný termín, může chodit individuálně v jiných časech podle domluvy. Vše se odehrává v budově v českobudějovické ulici Nerudova 53a. Tento kurz je otevřený za podpory grantové agentury Ministerstva zdravotnictví (projekt reg. č.15-31000A) a na jeho realizaci se podílí tým odborníků ze Zdravotně sociální fakulty JU.

Zatím se kurzů zúčastnilo 16 lidí a všem se mj. podařilo za osm týdnů zhubnout. Po skončení kurzu navíc dostali instrukce, jak postupovat, aby si svou váhu i kondici, o jejíž zlepšení se v tomto případě zasloužilo hlavně pohybové poradenství, udrželi. Nyní je nejvhodnější čas pro další zájemce, kteří se mohou hlásit koordinátorce centra Mgr. Lence Šedové, Ph.D. Mohou ji mohou kontaktovat telefonicky na číslo 607 949 584, popř. e-mailem na adresu lsedova@zsf.jcu.cz nebo centrumprevence@zsf.jcu.cz. Další podrobnosti o této nabídce jsou v letáku níže pod zprávou.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory