Nacházíte se zde: Úvod > Vítězkou 5. ročníku soutěže SVOČ se stala Michaela Čadová z oboru Ochrana obyvatelstva

Vítězkou 5. ročníku soutěže SVOČ se stala Michaela Čadová z oboru Ochrana obyvatelstva

Plánovaná akce (11.5.2017)

Vítězkou 5. ročníku soutěže SVOČ se stala Michaela Čadová z oboru Ochrana obyvatelstva

Sedm prací obhajovali dnes studenti ZSF JU v pátém ročníku soutěže Studentská vědecká odborná činnost. Odborná komise dala nejvíc bodů Michaele Čadové z 2. ročníku navazujícího studia oboru Ochrana obyvatelstva se zaměřením na chemické, biologické, radiologické a jaderné noxy a výbušniny, která prezentovala práci nazvanou Obsah Cs-137 v závislosti na druhu půdy ve vybraných lokalitách na Šumavě. Druhé místo získala Iva Šafaříková z 2. ročníku navazujícího studia oboru Ošetřovatelství, která se věnovala Percepci dálkového sledování u pacientů s implantabilními kardiovertery-defibrilátory. Jako třetí nejúspěšnější práci vyhodnotila komise téma Nutriční stav a příjem potravy u klientů v domově seniorů, které zpracovala Pavlína Zemenová ze 3. ročníku bakalářského oboru Nutriční terapeut.

Práce posuzovala odborná komise, jejíž předsedkyní byla proděkanka pro vědu a výzkum ZSF JU doc. Mgr. et Mgr. Jitka Vacková, Ph.D. V úvodu poděkovala všem sedmi účastníkům SVOČ za odvahu a řekla, že všechny práce vykazují velmi dobrou kvalitu. Ocenila, že námětově je zastoupena většina oborů studovaných na naší fakultě. Členy odborné komise byli prof. MUDr. Mária Kovářová, CSc., prof. Dr. rer. nat. Friedo Zölzer, DSc., doc. Ing. Iva Brabcová, Ph.D., a Ing. Radka Prokešová, Ph.D.

SVOČ umožňuje studentům zapojit se do vědecké a výzkumné činnosti jednotlivých ústavů Zdravotně sociální fakulty a prezentovat své výsledky. Vztahuje se na studenty bakalářských a navazujících magisterských studijních programů na ZSF JU v prezenční i kombinované formě studia, kteří jsou autory původní studentské vědecké práce. Nejúspěšnější studenti dostanou zvláštní peněžní odměnu ve výši patnáct tisíc korun pro vítěze, deset tisíc za druhé místo a pět tisíc korun za třetí místo.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory