Nacházíte se zde: Úvod > V soutěži Jihočeská sestřička měla ZSF JU čtyři týmy a opět sklidila úspěch

V soutěži Jihočeská sestřička měla ZSF JU čtyři týmy a opět sklidila úspěch

Plánovaná akce (30.9.2017)

V soutěži Jihočeská sestřička měla ZSF JU čtyři týmy a opět sklidila úspěch

Tři čtyřčlenné a jeden tříčlenný tým studentek a studentů 3. ročníku z oborů Všeobecná sestra, Porodní asistentka a Zdravotnický záchranář reprezentovaly v sobotu v písecké nemocnici Zdravotně sociální fakultu Jihočeské univerzity v odborné soutěži Jihočeská sestřička. Uspěly v silné konkurenci 16 týmů tvořených zdravotnickými asistenty, porodními asistentkami, záchranáři a všeobecnými sestrami z celého kraje. Soutěžily v druhé kategorii, do níž se mohli přihlásit studenti 3. ročníku VOŠ a VŠ, obor všeobecná sestra a porodní asistentka. Záchranáři zvítězili a tým všeobecných sester (č. 4) skončil hned za nimi na druhém stříbrném místě. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci fakulty!

Studentům přijela fandit do Písku řada pedagogů v čele s děkankou fakulty prof. PhDr. Valérií Tóthovou, Ph.D. „Postupně jsme navštěvovali stanoviště a viděli jsme při práci všechny naše týmy. Měla jsem z nich velice dobrý pocit, všichni předvedli profesionální výkony a počínali si pěkně, včetně správné komunikace s pacientem. Proto jsem věřila, že některý z našich týmů vyhraje,“ řekla děkanka. Pochvalu a obdiv si podle ní zaslouží všichni: nejen vítězové, ale i členky dalších týmů ZSF JU, které se do Písku vypravily a soutěžily také s velkou odvahou a vervou. Rozdíly v bodovém hodnocení byly totiž velmi těsné. Celkový vítěz vzešel z první kategorie, v níž se utkaly střední školy  nejvíc bodů nasbíraly studentky Střední odborné školy zdravotnické a Středního odborného učiliště Český Krumlov. Získaly celkem 105,5 bodu, zatímco záchranáři ze ZSF JU měli 102,5 bodu.

Organizátoři zdůraznili, že primárním cílem akce není soutěž, ale možnost poděkovat studentkám a studentům, že si zvolili přípravu na tak náročnou profesi, a snaha představit jim prostředí jihočeských nemocnic, aby si některou z nich pak vybrali jako místo svého zaměstnání. "Cílem vaší práce není zvítězit, ale uzdravit," slyšeli účastníci z pódia během předávání cen.

Naši fakultu v Písku reprezentovali: Jaromír Moutelík, Ondřej Kutlák a Jan Souček (tým 1 – zdravotničtí záchranáři); Dominika Kirfeferová, Pavla Karšulínová, Eva Zimová, Petra Trňáková (tým 4 – všeobecné sestry); Jiřina Bublíková, Hana Blažková, Julie Čamrová, Kateřina Dolejší (tým 3 – všeobecné sestry) a Iveta Zadražilová, Eliška Průšová, Šárka Křivková, Kamila Hubáčková (tým 2 – porodní asistentky). Studentky a studenti absolvovali 12 stanovišť s praktickými úkoly, které se týkaly jejich budoucí profese, ale také všeobecný vědomostní test a několik zábavných disciplín. Sobotní úspěch je o to větší, že studentky Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity byly v této soutěži už od jejího zrodu vždy nejlepší: předloni vyhrály první ročník v Prachaticích a loni i druhý ročník v Českém Krumlově.

Přiložené obrázky