Nacházíte se zde: Úvod > Pěvecký sbor ZSF JU uspořádal koncert na fakultě. Předtím zazpíval v seniorském klubu na Máji

Pěvecký sbor ZSF JU uspořádal koncert na fakultě. Předtím zazpíval v seniorském klubu na Máji

Plánovaná akce (13.12.2017)

Pěvecký sbor ZSF JU uspořádal koncert na fakultě. Předtím zazpíval v seniorském klubu na Máji

Pěvecký sbor Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity, jehož členy jsou studenti a vyučující téměř výhradně ze zdravotnických oborů ZSF JU, má v adventním čase napilno. Vystupuje s programem složeným z vánočních melodií (anglických, španělských, německých, latinských) a samozřejmě také z klasických českých koled, které si posluchači mohou také zazpívat. S velkým úspěchem program uvedl ve středu večer také na ZSF JU, kde navodil velmi milou a sváteční atmosféru před nadcházejícími Vánocemi. Přednáškový sál A byl vyzdobený a nechybělo ani pohoštění.

Děkanka prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., v závěru adventního setkání poděkovala nejen za to, jak krásný večer na fakultě členové sboru připravili, ale ocenila i skutečnost, že zpříjemňují svými písněmi předvánoční období seniorům i dlouhodobě nemocným. Váží si toho tím víc, že prosinec je pro studenty obzvlášť náročným obdobím, protože vykonávají praxi. Přesto si našli čas připravit tak pěkný program – v té souvislosti patří velký dík zejména vedoucí sboru Mgr. Kristýně Toumové z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU, která loni v březnu s nápadem založit pěvecký sbor na naší fakultě přišla a pořád je jeho hnacím motorem. „Vedle poslání, že budete pomáhat lidem, máte i další talent a dovednosti. Jsme rádi, že tak krásně reprezentujete naši fakultu,“ řekla členům sboru děkanka prof. Tóthová.

To, že sbor naši fakultu skvěle reprezentuje na veřejnosti, potvrzuje současný velký zájem o koncerty pro seniory i další publikum – už se konala, případně se budou v brzké době konat, vystoupení například pro poskytovatele sociálních služeb Ledax a také v klubu R51+. Chystá se zpívání na oddělení následné péče v českobudějovické nemocnici, kde bude koncert spojený s bohoslužbou pro nemocné ve středu 20. prosince od 15 hodin.

Tuto středu odpoledne zpívali členové sboru v Klubu seniorů KC Máj, kde upravili program tak, aby si s nimi senioři mohli zanotovat co nejvíc písní. Účastníci této možnosti rádi využili, živě reagovali na jednotlivé písně, vytleskali si i přídavky a zástupce ZSF JU přijali s velkou vděčností. Nebylo to poprvé, co zde náš sbor vystupoval – v létě seniorům předvedl své pásmo muzikálových melodií. Podle organizátorky Evy Hejdukové mělo velký úspěch, proto sbor pozvala v předvánočním období znovu. Repertoár se postupně rozrůstá, v současné době čítá kolem 40 písní. „Přibývají nám i členové a nadále zůstáváme otevřeni dalším zájemcům o společné zpívání. Až odezní vánoční období, začneme zkoušet i nové písně, takže nastane opět to nejvhodnější období se k nám přidat,“ uvedla vedoucí sboru Mgr. Kristýna Toumová.

Foto Pavel Dolejší

Přiložené obrázky