Nacházíte se zde: Úvod > Ve čtvrtek se koná trénink kognitivních funkcí u osob s Parkinsonovou chorobou

Ve čtvrtek se koná trénink kognitivních funkcí u osob s Parkinsonovou chorobou

Plánovaná akce (23.3.2017)

Ve čtvrtek se koná trénink kognitivních funkcí u osob s Parkinsonovou chorobou

Na trénink kognitivních funkcí u osob s Parkinsonovou chorobou mohou zájemci přijít ve čtvrtek  23. března od 10 hodin do sálu A budovy ZSF JU Vltava/Uran. Workshop zde pořádají Ústav sociálních a speciálněpedagogických věd a Institut aplikovaných zdravotně sociálních věd ZSF JU ve spolupráci s Klubem Společnosti Parkinson v Českých Budějovicích, s nímž fakulta dlouhodobě spolupracuje. Na programu bude rovněž poradenství v oblasti poruch paměti pro lidi s Parkinsonovou chorobou a praktické ukázky trénování paměti.

Akce zaměřené na toto onemocnění mají na fakultě tradici. Už v minulých letech se zde konaly workshopy a dvě konference se zaměřením na Parkinsonovu chorobu a také jeden kurz trénování paměti, který vedla studentka Bc. Denisa Kroupová. Studentky ZSF JU se zúčastnily také rekondičních pobytů a tématem Parkinsonovy choroby se zabývají i ve svých bakalářských pracích. Studentka Nikola Kortánová se pravidelně účastní rovněž setkání členů Klubu Společnosti Parkinson.

„Letos jsme zvolili téma kognitivních poruch a kognitivního tréninku, neboť poruchy kognitivních funkcí se u Parkinsonovy choroby objevují, ale jejich příznaky jsou mnohdy nenápadné a lidé s tímto onemocněním si jich nemusí všimnout,“ uvedla organizátorka PhDr. Lenka Motlová. Worshopu se zúčastní také studentky ZSF JU, jež si připravily praktické ukázky tréninku paměti zaměřené na koncentraci, krátkodobou a dlouhodobou paměť. „Srdečně zveme studenty i akademické pracovníky,“ dodala dr. Motlová. Od 15 hodin se na stejném místě bude konat setkání členů Společnosti Parkinson, z. s. Přesný program je v příloze této zprávy.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory