Nacházíte se zde: Úvod > Vedení Jihočeské univerzity si prohlédlo nové prostory ZSF JU

Vedení Jihočeské univerzity si prohlédlo nové prostory ZSF JU

Novinka (20.11.2015)

Vedení Jihočeské univerzity si prohlédlo nové prostory ZSF JU

Zdravotně sociální fakulta JU představila výsledky prací spjatých s výstavbou a následným vybavením interiéru, realizovaných v období od března 2014 do listopadu 2015 v budově Vltava v českobudějovické ulici J. Boreckého 27. Vznikly nové prostory, v nichž získal děkanát ZSF JU nové sídlo, a mohl se tak přestěhovat z dosavadní budovy v centru města v Jírovcově ulici. Děkanka ZSF JU prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., ve čtvrtek provedla areálem členy vedení Jihočeské univerzity a zástupce firem, které se na akci podílely. V úvodu zdůraznila, že díky novým prostorám již není sídlo děkanátu oddělené od běžného života fakulty, což je mnohem výhodnější, praktičtější i příjemnější.

Nejprve si hosté prohlédli novou jídelnu, díky níž se zvětšila kapacita stravovacího prostoru. Poté prošli vstupní halou, jejíž rekonstrukce ještě bude pokračovat další fází. Viděli nově vyřešený vstup do knihovny se studovnou a nahlédli do serverovny. Prohlídka pokračovala ve dvoře, kde vzniklo velmi potřebné parkoviště, a zpět do objektu prošli hosté novým služebním vchodem a seznámili se s novým řešením zabezpečení budovy. Poté se zastavili v kanceláři děkanky, prohlédli si dvě nová patra a moderně vybavenou zasedací místnost, která vznikla adaptací několika kanceláří.

Rektoru JU prof. RNDr. Liboru Grubhofferovi, CSc., se nové prostory velice líbily. „Mám radost, jak se podařilo napojit nové na to, co zde bylo původně – a navíc ještě výrazným způsobem vylepšit stávající prostory. Myslím, že to bude velice ku prospěchu dalšího rozvoje Zdravotně sociální fakulty,“ uvedl. S nadsázkou pojmenoval tuto část města jako „podkampus Čtyři Dvory,“ do něhož lze zahrnout i budovu ZSF JU v ulici U výstaviště či objekt FROV na Husově třídě – a odkud se dá dojít do kampusu JU na Branišovské ulici příjemnou procházkou.

Dodavatelem projektové dokumentace byla Architektonická projekční kancelář Ing. arch. Jana Dvořáka, jehož hlavním cílem bylo co nejcitlivěji napojit nástavbu a přístavbu tak, aby respektovala stávající objekt, reagovala na celkovou kompozici areálu a vytvářela jeho doplnění v symbióze. „Vnímám to jako velkou profesní zkušenost s tímto charakterem staveb určených pro veřejný sektor a vzdělávání. Je to smysluplná práce, která nás naplňovala a těšila,“ uvedl Ing. arch. Jan Dvořák. Velmi se hostům líbily zvláště nové rohové místnosti, které působí vzdušně a reprezentativně. Podle arch. Dvořáka je to nejen designový prvek, ale má i svoji funkční stránku, protože zakulacené rohy budovy usnadňují dopravní situaci v průjezdu.

Zhotovitelem stavební části byla českobudějovická pobočka firmy Porr, a. s. Vedoucí projektu Ing. Martin Benda poděkoval za to, že od investora dostali šanci tuto stavbu zrealizovat. „Jsme rádi, když můžeme tvořit stavby, které mají vnitřní a vnější krásu, to znamená, kde se snoubí architektura s náplní budovy,“ shrnul.

Přiložené obrázky