Nacházíte se zde: Úvod > Vítězkou VI. ročníku soutěže SVOČ se stala Aneta Witzanyová

Vítězkou VI. ročníku soutěže SVOČ se stala Aneta Witzanyová

Novinka (26.4.2018)

Vítězkou VI. ročníku soutěže SVOČ se stala Aneta Witzanyová

středa 25. 4. 2018

 

Vítězkou VI. ročníku soutěže SVOČ se stala Aneta Witzanyová z oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory.

Pět prací obhajovali dnes studenti ZSF JU v šestém ročníku soutěže Studentská vědecká odborná činnost. Odborná komise dala nejvíc bodů Anetě Witzanyové ze 3. ročníku bakalářského studia oboru Rehabilitační-psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory, která prezentovala práci nazvanou Životní styl matek jedinců postižených onemocněním vzniklým v perinatálním období. Druhé místo získal Martin Friš ze 3. ročníku bakalářského studia oboru Speciální pedagogika – vychovatelství, který se věnoval Použití tabletu při edukaci žáků s těžkým kombinovaným postižením. Jako třetí nejúspěšnější práci vyhodnotila komise práci na téma Pitný režim v dorosteneckém věku, kterou zpracovala Eliška Říhová ze 3. ročníku bakalářského oboru Nutriční terapeut.

Práce posuzovala odborná komise, jejímž předsedou byl proděkan pro akademické záležitosti ZSF JU Mgr. et Mgr. Ondřej Doskočil, Th.D. Členy odborné komise byly prof. MUDr. Mária Kovářová, CSc., a doc. Ing. Iva Brabcová, Ph.D. Pan proděkan v úvodním slově připomněl, že vědecká činnost je vedle činnosti pedagogické hlavní náplní činnosti vysokých škol a ocenil, že i mezi studenty bakalářských a magisterských studijních programů jsou ti, kteří mají o vědeckou a odbornou činnost zájem. I jejich výzkumné práce tak přispívají k tomu, že se posouvá naše poznání v oborech, kterým se na ZSF JU věnujeme. Neměli bychom se však vědě věnovat jen v honbě za nějakými body nebo v touze po finanční odměně či osobním prospěchu. Pan proděkan zdůraznil, že zvláště v pomáhajících profesích by měla věda pomáhat člověku, v našem odborném zaměření zejména lidem nemocným nebo sociálně znevýhodněným. Neměla by to být věda jen pro vědu, ale věda pro člověka.

SVOČ umožňuje studentům zapojit se do vědecké a výzkumné činnosti jednotlivých ústavů Zdravotně sociální fakulty JU a prezentovat své výsledky. Vztahuje se na studenty bakalářských a navazujících magisterských studijních programů na ZSF JU v prezenční i kombinované formě studia, kteří jsou autory původní studentské vědecké práce. Nejúspěšnější studenti dostanou zvláštní peněžní odměnu ve výši patnáct tisíc korun pro vítěze, deset tisíc korun za druhé místo a pět tisíc korun za třetí místo.

Přiložené obrázky