Nacházíte se zde: Úvod > Výkony studenta oboru Všeobecná sestra Martina Moravce pochválila pacientka, absolventka ZSF JU

Výkony studenta oboru Všeobecná sestra Martina Moravce pochválila pacientka, absolventka ZSF JU

Novinka (17.8.2020)

Výkony studenta oboru Všeobecná sestra Martina Moravce pochválila pacientka, absolventka ZSF JU

Práci studenta oboru Všeobecná sestra ZSF JU Martina Moravce, který byl minulý týden na praxi na chirurgickém oddělení českobudějovické nemocnice, pochválila absolventka naší fakulty Dita Kremlová. Byla tam několik dní hospitalizovaná a kromě své vlastní zkušenosti tlumočila i názor pacientky, která s ní ležela na pokoji. Tato žena tam byla delší dobu a Martinu Moravcovi říkala "můj anděl". Velmi jí pomáhal při péči o ránu po náročném zákroku, byl citlivý, zručný a precizní. A pomáhal jí také psychicky: svým klidem, vstřícností a pocitem, že ji někdo vnímá jako člověka, nikoli jako další položku na oddělení. „Bohužel jako položka si tam člověk připadá velice rychle a za zdravotníky jako pan Moravec je opravdu moc rád,“ napsala Dita Kremlová, která ocenila, že student Moravec projevoval velice lidský, empatický přístup. Působil klidně, pacientům se věnoval, vždy byl dobře naladěn. „V mém případě jsem ocenila jeho chlapský přístup, kdy si zachoval chladnou hlavu a používal selský rozum. Mám pracovní zkušenost např. z Domova seniorů zde v Českých Budějovicích a upřímně bych byla za lidi jako pan Martin Moravec v praxi velice vděčná,“ dodala naše absolventka. 

Tato zpětná vazba velmi potěšila ředitelku Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče prof. PhDr. Valérii Tóthovou, Ph.D., na jejíž adresu pochvala přišla. "Takové zprávy člověk rád čte," uvedla prof. Tóthová.

Přiložené obrázky