Nacházíte se zde: Úvod > Výuku na ZSF JU zkvalitní Simulační centrum pro zdravotnické obory, jehož výstavba začne na podzim

Výuku na ZSF JU zkvalitní Simulační centrum pro zdravotnické obory, jehož výstavba začne na podzim

Novinka (4.1.2018)

Výuku na ZSF JU zkvalitní Simulační centrum pro zdravotnické obory, jehož výstavba začne na podzim

Velký zájem médií vzbudila dnešní tisková konference k výstavbě Simulačního centra pro zdravotnické obory ZSF JU, v němž se budou moderními metodami připravovat na své profese hlavně všeobecné sestry, porodní asistentky a zdravotničtí záchranáři. Nový pavilon pro takzvanou virtuální nemocnici začne od letošního podzimu vyrůstat ve dvoře budovy ZSF JU v ulici U Výstaviště. Vzniknou tam specializované místnosti věrně napodobující reálné prostředí, v němž zdravotníci pracují: kabina sanitky, velíny, jednotka intenzivní péče, porodní sál, nemocniční pokoje a další prostory pro sledování a hodnocení výuky. Celkové náklady jsou vyčísleny na zhruba 58 milionů korun, předpokládaný termín zahájení výuky bude na podzim roku 2020. Díky svému zaměření na nelékařské profese to bude první simulační centrum svého druhu v České republice. Další podrobnosti jsou v TZ, která je v příloze této zprávy.

Na tiskové konferenci novinářům tento projekt podrobně představili děkanka fakulty prof. PhDr. Valérie Tóthová, Ph.D., tajemník fakulty Ing. Jan Bednář, Ph.D., a Mgr. František Dolák, Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU. Hostem z rektorátu JU byl Ing. Václav Lukeš, vedoucí Útvaru pro rozvoj JU a hlavní manažer projektů, který má významný podíl na tom, že naše fakulta tento projekt získala. „Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity bude první nelékařskou fakultou v České republice, která bude disponovat špičkovým simulačním zázemím. ZSF JU tak startuje v tuzemských podmínkách revoluci ve vzdělávání nelékařských oborů,“ zdůraznil Václav Lukeš.

Přiložené obrázky