Nacházíte se zde: Úvod > Začal Příměstský tábor ZSF JU zaměřený na téma Zdravotník na misi

Začal Příměstský tábor ZSF JU zaměřený na téma Zdravotník na misi

Novinka (9.7.2018)

Začal Příměstský tábor ZSF JU zaměřený na téma Zdravotník na misi

Zvídavé děti s touhou naučit se něco, co se jim bude v životě hodit, zaplnily budovu U Výstaviště

Na ZSF JU začal dnes Příměstský tábor, který se až do pátku soustředí na téma Zdravotník na misi. Různorodý program připravil tým Dětské univerzity JU, tj. studenti a lektoři z řad akademických pracovníků naší fakulty. Tábor volně navazuje na již získané vědomosti a dovednosti z prvního ročníku Dětské univerzity (DUJU) a představuje i další obory, které lze na ZSF JU studovat. Navštěvuje ho 19 dětí ve věku osm až patnáct let. Dvanáct z nich pochází z navazujícího studia DUJU a ostatní jsou z prvního ročníku DUJU. Některé děti dojíždějí z Milevska, Kájova i Písku. O DUJU na naší fakultě je už od počátku obrovský zájem, kapacita jednotlivých ročníků bývá rychle naplněna. Do prvního ročníku v nadcházejícím akademickém roce se mohou zájemci hlásit od 16. července 2018 (původně byl stanovený termín 15.7.), tentokrát lze podat přihlášku pouze elektronicky.

Velký zájem je rovněž o Příměstský tábor, jehož zaměření je širší než dosud nabízela DUJU, protože ho obohatili externí lektoři – absolventi ZSF JU Mgr. Jindřich Petřík a Bc. Jaroslav Duchoň, DiS. „Spoluprací s Elite Gym Lhenice se otevřela možnost koncipovat celý týden jako přípravu zdravotníka na misi a přinést dětem nejen vědomosti a dovednosti týkající se studijních oborů na ZSF JU, ale i nebývalé zážitky,“ uvedla koordinátorka DUJU na ZSF Mgr. Radka Šulistová, Ph.D.

Příměstský tábor se koná díky projektu Rozvoj JU – Kapacity pro VaV, který je spolufinancovaný Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky. Základnou je budova ZSF JU U Výstaviště, areál vzdělávací instituce Elite Gym Lhenice a Krav Maga Centrum České Budějovice.

Příměstský tábor se koná od 9. do 13. 7. 2018

Název: Člověk, človíček potřebuje pomoc aneb Zdravotník na misi

První mise – pondělí – poskytování první pomoci a na nejčastější problémy, které musí zdravotník řešit v extrémních podmínkách na misích.

Druhá mise – úterý – když se člověk narodí, vlastně vyráží na celoživotní misi. Děti se v tento den budou seznámí s péčí o novorozence a jeho výživou, dále rozdílem mezi výživou dětí a seniorů. Odpoledne půjdou navštívit seniory, pro které si připraví během dopoledne program.

Třetí mise – středa – pro zdravotníka na misi je důležité umět se bránit. Nejen na misi, ale i v běžném životě se může člověk dostat do situace, kdy je důležité umět se bránit. Tento den se budou děti seznamovat se základy sebeobrany.

Čtvrtá mise – čtvrtek – odjezd na misi do Elite Gym Lhenice, kde pod vedením zkušených lektorů, kteří se jako vojáci či zdravotníci účastní vojenských misí, zažijí jeden den, jak zachraňovat zraněné v těžko přístupných podmínkách.

Pátá mise – pátek – je zaměřena na problematiku ochrany obyvatelstva například při jaderném zamoření.

Externí lektoři:

Bc. Jaroslav Duchoň, DiS., má  více než 12 let zkušenosti s poskytováním neodkladné péče, a to jak v civilním prostředí, tak i v rámci zahraničních misí v Afganistánu, Mali na pozici bojového zdravotnického záchranáře

Mgr. Jindřich Petřík je cvičitelem sebeobrany dle MŠMT a instruktor přežití v modelových situacích (teroristických přepadení škol, institucí, dopravních prostředků apod.)

Přiložené obrázky