Nacházíte se zde: Úvod > Začal Týden vzdělávání dospělých, do něhož se zapojuje i naše fakulta

Začal Týden vzdělávání dospělých, do něhož se zapojuje i naše fakulta

Plánovaná akce (19.9.2016)

Začal Týden vzdělávání dospělých, do něhož se zapojuje i naše fakulta

Od pondělí 19. září začala světová akce nazvaná Týden vzdělávání dospělých (TVD). V desítkách měst ČR se konají stovky akcí, které mají podobu ukázkových kurzů, testování znalostí a dovedností a řady dalších aktivit. V Jihočeském kraji nabídne různé druhy programů až do 4. října. TVD pořádá Asociace institucí vzdělávání dospělých za podpory Jihočeského paktu zaměstnanosti ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích.

Do Týdne vzdělávání dospělých se zapojuje i Zdravotně sociální fakulta JU. Nejprve se v úterý 20. září představí fyzioterapeuté, a to v budově Vltava v sále A a v Centru fyzioterapie od 9 do 14 hodin. Na programu je populárně naučná přednáška/seminář o nejčastějších kondičních a pohybových aktivitách se zaměřením na prevenci a závěrečným krátkým skupinovým cvičením. Ukázky jednotlivých forem cvičení, zaměřených na nejčastější poruchy pohybového aparátu, budou probíhat formou cca dvacetiminutových bloků v Centru fyzioterapie. Přednášet bude PhDr. Marek Zeman, Ph.D., cvičení povedou Mgr. et Mgr. Markéta Bendová a Mgr. Martina Hartmanová.

Ve středu 21. září se od 10 do 11 hodin koná ukázková hodina zdravotnické němčiny, jejímž cílem bude předvést výuku odborného jazyka se zaměřením na komunikační situace, se kterými se ošetřující personál setkává při kontaktu s německy hovořícími pacienty. Účastníci budou též seznámeni s přístupem k bezplatnému internetovému kurzu obsahujícímu výukové materiály určené pro nácvik zdravotnické komunikace, se kterými je možné pracovat i samostatně. V učebně U3 v budově Vltava na ZSF JU bude přednášet Mgr. Vlastimila Ptáčníková, Ph.D., na tuto akci se však bylo třeba přihlásit předem.

Čtvrtek 22. září dá příležitost v rámci Týdne vzdělávání dospělých tomu, aby se na ZSF JU prezentovala Univerzita třetího věku. Od 10 do 13 hodin si zájemci mohou v budově Vltava udělat představu o U3V díky  prezentaci vzdělávacích programů, kurzů a projektových aktivit. Uslyší rovněž zajímavosti týkající se již zpracovávaných témat U3V, jako je Zlatá stezka, Z historie Českých Budějovic, Novohradské hory, Šumava  Schwarzenberský kanál a seznámí se také s atraktivní formou spolupráce s Jihočeským divadlem. Podrobný program je v příloze této zprávy.

 

Přiložené obrázky

Přiložené soubory