Nacházíte se zde: Úvod > Juniorská univerzita ZSF JU nabídne setkání s odborníky na různá témata atraktivní pro středoškoláky

Juniorská univerzita ZSF JU nabídne setkání s odborníky na různá témata atraktivní pro středoškoláky

Novinka (14.9.2018)

Juniorská univerzita ZSF JU nabídne setkání s odborníky na různá témata atraktivní pro středoškoláky

Od pondělka 17. září se mohou hlásit zájemci o Juniorskou univerzitu (JUJU), která je určená pro studenty středních škol (v případě víceletých gymnázií pro vyšší stupeň). Registrační formulář bude přístupný na webu Jihočeské univerzity, odkaz je pod touto zprávou. Zdravotně sociální fakulta JU tento program připravila v letošním akademickém roce v rámci celoživotního vzdělávání s podporou projektu Rozvoj JU - Kapacity pro VaV program.

Juniorská univerzita nabídne setkání s předními odborníky na různá témata, která jsou atraktivní pro středoškoláky. Účastníci se během deseti populárně-naučných přednášek seznámí s aktuálními výsledky a zkušenostmi v oblasti vědy a výzkumu v oborech zaměřených na zdravotně sociální oblast. Budou mít také příležitost diskutovat se studenty ZSF JU. Středoškoláci objeví například taje neurologie, zjistí, co zažívá zdravotník na vojenské misi, poznají úskalí filozofie v pomáhajících profesích atd. JUJU se bude konat od 5. října do 14. prosince v budově ZSF Vltava/Uran vždy v pátek v odpoledních hodinách. Přijímací zkoušky na JUJU nejsou, zájemci se zaregistrují přes webový formulář a poté vyplní přihlášku. Účastníci na závěr získají osvědčení o absolvování programu.