Nacházíte se zde: Úvod > Zemřel MUDr. Josef Kříž, primář a ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany, který vyučoval na ZSF JU

Zemřel MUDr. Josef Kříž, primář a ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany, který vyučoval na ZSF JU

Novinka (10.8.2017)

Zemřel MUDr. Josef Kříž, primář a ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany, který vyučoval na ZSF JU

S lítostí oznamujeme, že ve věku 86 let zemřel MUDr. Josef Kříž, který po celý profesní život pracoval jako dětský a dorostový psychiatr v Dětské psychiatrické nemocnici Opařany, kde byl primářem a ředitelem. Přednášel také na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, která díky němu získala v léčebně v Opařanech významné klinické pracoviště. Na naší fakultě vyučoval psychiatrii a lékařskou psychologii, stal se rovněž autorem skript. Byl členem Akademického senátu fakulty i univerzity. „Práce na fakultě mě bavila, byla to pro mě výzva, se kterou jsem se snažil vyrovnat. Poznal jsem tam řadu osobností, kterých si dodnes vážím, a těšil mě i kontakt se studenty,“ zavzpomínal loni u příležitosti vzniku Almanachu k 25. výročí ZSF JU. Pracoval také v ČLK Tábor a v Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (PS ČLS JEP). Za dlouholetou práci ve prospěch psychiatrie se u příležitosti životního jubilea v roce 2011 stal laureátem Heverochovy medaile PS ČLS JEP.

Poslední rozloučení s MUDr. Josefem Křížem se bude konat v pondělí 14. srpna 2017 v 11 hodin v obřadní síni táborského krematoria.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory