Nacházíte se zde: Úvod > ZSF JU se stala školou, které se podařilo získat pro sbírku Pomozte dětem nejvíc z celé České republiky

ZSF JU se stala školou, které se podařilo získat pro sbírku Pomozte dětem nejvíc z celé České republiky

Novinka (19.4.2017)

ZSF JU se stala školou, které se podařilo získat pro sbírku Pomozte dětem nejvíc z celé České republiky

Velmi sledovaný pořad, jehož symbolem je Kuře, uvede ČT1 v sobotu 15. dubna od 21:40

Krásná a povzbudivá zpráva přišla na ZSF JU těsně před velikonočními svátky: studentky a studenti 1. ročníku oboru Sociální práce ve veřejné správě, kteří se na konci března zapojili do charitativní akce Peříčkový týden, byli velice úspěšní! Dokonce tak, že se naše fakulta stala školou, které se podařilo získat pro sbírku Pomozte dětem nejvíc z celé České republiky.  

„Chceme Vám poděkovat za Vaše nasazení, ochotu a perfektní spolupráci. Vedli jste si výborně a výtěžek z vašich kasiček činí krásných 29 414 korun. Děkujeme,“ napsala na ZSF JU programová koordinátorka akce Hana Plšková. Výslednou částku se podařilo vybrat čtyřiceti studentkám a studentům, kteří se vystřídali v českobudějovických ulicích a dalších místech (včetně rektorátu JU, kde navštívili také pracovnu pana rektora) od pondělí 27. do čtvrtka 30. března. Byli oblečeni do žlutých triček s logem Kuřete a České televize a nabízeli k prodeji ,,peříčkovou brož“, jejíž koupí každý člověk podpořil znevýhodněné děti. Peníze vybírali do zapečetěných kasiček.

„Mám velkou radost a děkuji všem zúčastněným studentům za jejich vysoké nasazení a ochotu zapojit se. Jsem moc ráda, že tímto reprezentují nejen fakultu, kterou studují, ale i obor a profesi sociální práce,“ uvedla Mgr. Dagmar Dvořáčková, Ph.D., z Ústavu sociálních a speciálněpedagogických věd ZSF JU.

Celkový výtěžek bude zveřejněn v České televizi: pořad POMOZTE DĚTEM, který má dlouhou tradici a vysoké renomé, bude dávat ČT1 v sobotu 15. dubna od 21:40. V přímém přenosu benefičního večera sbírkového projektu mohou lidé posílat ještě dárcovské DMS. V programu vystoupí řada známých osobností, například Marta Jandová, Eva Pilarová, Ondřej Ruml, Jakub Prachař, Lukáš Pavlásek a další. Večerem budou provázet patronka Kuřete Marie Doležalová a Jolana Voldánová. Vítězná škola má slíbenou exkurzi v České televizi a také setkání s herečkou Marií Doležalovou, která se proslavila i jako vítězka Stardance a autorka úspěšné knížky.

Pro naši fakultu, jejíž slogan zní „Učíme lidi pomáhat“, je to velký úspěch. „Děkujeme, že jste to v sobě našli a pomáháte!“ uvedla koordinátorka akce Pomozte dětem Hana Plšková.

Přiložené obrázky

Přiložené soubory