Nacházíte se zde: Úvod > Kavárna ve druhém patře budovy Vltava ZSF JU rozšířila nabídku o snídaně, ovoce a více druhů pečiva

Novinka (10.10.2017)

Kavárna ZSF JU je od začátku nového semestru opět v provozu, a to od pondělí do pátku v době od 7:30 do 15 hodin a v sobotu od 7:30 do 14 hodin. Nově rozšířila nabídku o čtyři druhy snídaní, čerstvé ovoce a pestřejší sortiment pečiva. Zvýhodněné menu (s nápojem, či bez) dává studentům a dalším hostům na výběr křupavé toasty ve čtyřech variantách: s marmeládou, nutelou, tuňákem či sýrový talíř. V nabídce je jako snídaně do 11 hodin, ale po dohodě si ho mohou zájemci dát i později – porce je vydatná a nahradí i oběd.

Kavárnu na fakultě provozují studenti Ekonomické fakulty JU Michal Brychta a Petr Hojdánek, kteří měli předtím s provozováním občerstvení už zkušenost z kiosku Bouda v kampusu Jihočeské univerzity. Bývalý bufet ve druhém patře budovy Vltava loni přeměnili v příjemný prostor, jenž si brzy získal popularitu mezi studenty i pedagogy a dalšími zaměstnanci fakulty. Čerstvě praženou kávu pocházející z Brazílie dodává chráněná dílna Drahonice, z 82 % ji tvoří Arabica a z 18 % Robusta. Sortiment doplňují i domácí limonády a pečené čaje také z dílny Drahonice, ledové čaje, džusy, zákusky, sladké a slané pečivo.