Nacházíte se zde: Úvod > Studentka hledá dobrovolníky pro veřejnou sbírku Rolničkové dny 2017

Studentka hledá dobrovolníky pro veřejnou sbírku Rolničkové dny 2017

Plánovaná akce (25.4.2017)

Studentka hledá dobrovolníky pro veřejnou sbírku Rolničkové dny 2017

V ulicích Českých Budějovic se bude akce konat v úterý a středu 25. a 26. dubna

Osvědčeného partnera má Diakonie Rolnička ze Soběslavi, která pomáhá handicapovaným dětem i dospělým z celého Táborska, na Zdravotně sociální fakultě JU. Studentka Lenka Maťhová už zde navázala skvělou spolupráci a nyní hledá dobrovolníky pro 16. ročník veřejné pouliční sbírky Rolničkové dny 2017.

Akci uspořádá Diakonie Rolnička v jedenácti jihočeských městech a obcích v týdnu od 24. do 28. dubna. Dobrovolníci vybírají do zapečetěných kasiček příspěvek a jako poděkování je kolemjdoucím darován drobný předmět z Rolničky. „V letošním roce budeme veřejnosti nabízet placky s obrázky z Rolničky,“ uvedli organizátoři. Dobrovolníci jsou viditelně označeni tričky, jmenovkami a mají u sebe pověření ke konání sbírky i kopii povolení sbírky. V ulicích Českých Budějovic budou chodit v úterý a středu 25. a 26. dubna.

Pro tyto dny nyní organizátoři hledají dobrovolníky starší 15 let na dopolední i odpolední prodej. Případní zájemci se mohou hlásit u Lenky Maťhové (lenka.mathova@seznam.cz), která jim předá veškeré potřebné informace. Loni vynesly Rolničkové dny celkem 189 456 Kč, z toho 30 102 Kč bylo vybráno v Českých Budějovicích. „Studenti ZSF JU z této částky vybrali do svých pokladniček 6.533 korun pomozte nám letos tuto částku překonat! Děkujeme,“ vyzývá studentka.

Výtěžek letošního ročníku bude použitý jako základ fondu pro koupi nového mikrobusu pro službu dopravy. Diakonie Rolnička totiž pomáhá dětem i dospělým z celého táborského regionu a aby její služby byly dostupné, provozuje službu dopravy klientů do střediska a zpět domů. „V současné době vlastníme tři mikrobusy, které každý všední den obsluhují pět tras a najezdí více jak 600 km. Vzhledem k velké vytíženosti našich aut víme, že během jednoho až dvou let budeme muset řešit alespoň částečnou výměnu našeho vozového parku. Nový mikrobus nám pomůže zachovat potřebnou službu dopravy i v dalších letech,“ upřesňují organizátoři.